NASZE WARSZTATY

Nazwa klocków LEGO pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „składam”. LEGO to również skrót dwóch wyrazów w języku duńskim „leg godt”, czyli „baw się dobrze”.
Uczniowie uczestniczące w naszych zajęciach z pewnością wiedzą, co znaczy dobra zabawa. Budowanie z LEGO to więcej niż tylko wesoła zabawa – to praktyczne, wymagające zaangażowania i intelektu pouczające doświadczenie. To rozwijanie zdolności logicznego myślenia oraz umiejętność rozwiązywania problemów przez dzieci. Klocki LEGO Education inspirują, uwalniają naturalną kreatywność dzieci i pomagają w nauce.
To prawdziwy fenomen!


PRZEDSZKOLE


AKADEMIA MAŁEGO PROGRAMISTY

Podczas warsztatów poznamy podstawy programowania i sterowania postaciami. Uczniowie nauczą się tworzyć swoje własne pierwsze gry, poznają aplikacje związane z programowaniem oraz rozwijaniem myślenia algorytmicznego i logicznego. Dzieci przy swoim pierwszym kontakcie z prawdziwym programowaniem w prosty i zabawny sposób będą trenować inteligencję przestrzenną oraz rozwijać edukację matematyczną.

AKADEMIA MAŁEGO MATEMATYKA

W tak młodym wieku naukę matematyki w przedszkolu najlepiej zacząć nie od teorii, ale od bezpośredniego doświadczenia. Warsztaty z wykorzystaniem klocków Lego, tangramów oraz gier matematycznych wprowadzą dzieci w ciekawy świat liczb, logiki i geometrii. Kształtowanie myślenia matematycznego podczas budowania i zgłębianie zadań pozwoli na swobodne poruszanie się w świecie liczb oraz zaowocuje w umiejętność rozwiązywania problemów.

AKADEMIA MAŁEGO ROBOTYKA

Pierwszym krokiem w kierunku zgłębienia otaczającego nas świata robotów jest zrozumienie, w jaki sposób maszyny przyswajają i wykonują polecenia. Nasze zajęcia wprowadzą dzieci w ciekawy i pasjonujący świat robotyki. Podczas warsztatów poznamy zasady działania, programowania, tworzenia algorytmów i sekwencji poleceń dla poznawanych robotów.

AKADEMIA MAŁEGO KONSTRUKTORA

Warsztaty z konstruowania budowli z klocków LEGO. Zestawy edukacyjne wprowadzą naszych uczniów w świat fizyki, maszyn prostych, przekładni i kół zębatych. Zajęcia związane z budowaniem rozwijają w dzieciach odwzorowanie i wyobraźnię przestrzenną oraz pobudzają ciekawość poznawania świata. To doskonały sposób na zdobycie podstaw budowania według instrukcji oraz własnej wyobraźni, co jest bardzo dobrym wprowadzeniem do następnego etapu nauki – budowania i programowania robotów.


SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY 1 - 3


LEGO ENGINEER

Kolejnym krokiem po tworzeniu konstrukcji z LEGO Duplo jest budowanie robotów z zestawów LEGO WeDo. Na warsztatach nauczymy się również jak po raz pierwszy zaprogramować i ożywić stworzony przez nas projekt, a po pewnym czasie – jak samemu wymyślić, zaprojektować i zbudować robota.

GAMES ENGINEER

Gry komputerowe, świat Minecratfta – to obecnie codzienność wielu dzieci. A co, gdyby ich pasję do grania przekuć w zamiłowanie do tworzenia gier komputerowych? Na warsztatach nauczymy się w jaki sposób można stworzyć swoja pierwszą grę, jak również poznamy tajniki powstawania naszych ulubionych gier. Odpowiemy na pytanie ile czasu zajmuje ich stworzenie oraz spróbujemy samodzielnie stworzyć własną rozbudowana grę komputerową.

COMISC ENGINEER

Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona, zatem czemu nie wykorzystać ich potencjału do tworzenia niezwykłych historii i opowiadań? Zajęcia z tworzenia komiksów i animacji pomogą naszym uczniom na rozwinięcie umiejętności tworzenia spójnych i logicznych historii, dialogów, wypowiedzi. Dodatkowo podczas warsztatów poznamy wiele programów i aplikacji multimedialnych, które jeszcze bardziej wzbogacą nasze dzieła.

ROBOTS ENGINEER

Roboty mobilne i Ozoboty to motyw przewodni zajęć z robotyki dla najmłodszych. Podczas tych warsztatów uczestnicy poznają podstawy algorytmów, zasady kodowania i sterowania robotami. Wszystko w myśl zasady „nauka przez zabawę”.

MECHATRONICS ENGINEER

Wprowadzenie w świat mechatroniki i elektroniki od najmłodszych lat sprawi, ze w dorosłym życiu roboty i mechanizmy nie będą mieć przed naszymi dziećmi żadnych tajemnic. Podczas zajęć poznamy podstawy tworzenia i programowania układów elektronicznych, projektowania schematów oraz działania czujników wykorzystywanych nie tylko podczas zajęć, ale również w życiu codziennym.

MATH ENGINEER

Jak obudzić w dziecku zamiłowanie do liczb? Czy matematyka musi być nudna? Warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO oraz wielu aplikacji pokażą dziecku, w jaki sposób można uczyć się podczas zabawy. Na zajęciach wprowadzimy dzieci w pasjonujący świat liczb, logiki oraz kształtów i figur geometrycznych.

ROBOTICS AND PROGRAMMING ENGINEER

Warsztaty maja na celu zapoznanie dzieci z prostymi metodami programowania z wykorzystaniem Ozobotów i robotów mobilnych. Ponadto uczestnicy poznają podstawy programowania w oparciu o zestawy robotów edukacyjnych. Dzieci nauczą się także staranności i poznają podstawy myślenia algorytmicznego, logicznego oraz sposobów prezentacji danych.


SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY 4 - 8


Masters of LEGO

Zajęcia z tworzenia i programowania robotów przy użyciu zestawów LEGO Mindstorms. Podczas warsztatów zbudowane konstrukcje posłużą nam do poznawania zagadnień ze świata fizyki, mechaniki i matematyki. Pozwolą również na realizowanie i rozwijanie własnych pomysłów związanych z budowaniem robotów, naukami ścisłymi oraz programowaniem.

Masters of Games

Wirtualna rzeczywistość i świat gier jest obecnie etapem zainteresowania wielu dzieci. Na zajęciach z tworzenia gier komputerowych nauczymy się w jaki sposób od grania przejść do tworzenia własnych gier i aplikacji mobilnych. Dodatkowo poznamy zagadnienia związane z algorytmami i programowaniem.

Masters of Robots

Sterowanie i programowanie robotów mobilnych. Zajęcia te odkryją przed nami metody pracy z różnymi mechanizmami, poznaniem zasad działania czujników, które możemy spotkać również w życiu codziennym. Podczas warsztatów zmierzymy się z wieloma wyzwaniami mechaniki, elektroniki oraz programowania.

Masters of Comics

Kreatywność, ogromna wyobraźnia, umiejętność tworzenia i opowiadania historii. Warsztaty z tworzenia i projektowania komiksów to idealne zajęcie dla osób mających artystyczną duszę oraz lubiących przenosić swoje pomysły w świat cyfrowy, poznając przy tym wiele narzędzi związanych z tworzeniem komiksów, animacji oraz grafiki komputerowej.

Masters of Mechatronics

Mechatronika – czyli jak podczas jednych zajęć pogłębiać wiedzę z zakresu mechaniki, elektroniki, robotyki i informatyki. W trakcie warsztatów poznamy sposoby tworzenia układów elektronicznych w oparciu o płytki Arduino oraz programowanie wizualne i tekstowe. Zajęcia te pomogą zrozumieć jak działają „mózgi” robotów oraz jakie są etapy tworzenia i kodowania takich urządzeń.

Masters of Robotics and Programming

Warsztaty z robotyki i programowania to idealne połączenie dla miłośników sterowania robotami oraz kodowania. Podczas zajęć przeplatać się będą tematy związane z algorytmami, różnymi językami i poziomami programowania robotów.